Posted by admin On wrzesień - 17 - 2025

Tęsknotę do przestawania z przyrodą cała rzesza mieszczan zaspokaja na rozmaite sposoby

Każde obszerne miasto za punkt honoru uznaje posiadanie własnego ogrodu zoologicznego oraz botanicznego. Sporo naszych miast takie ogrody ma już od nadzwyczaj dawna. Zakładanie ogrodów odbywało się w różnych okolicznościach oraz na różnorodne sposoby, wykorzystując ANCHOR. Nieraz bywało tak, że obecnie publiczne miejskie ogrody zoologiczne bądź też botaniczne były pierwotnie osobistymi zwierzyńcami, oranżeriami bądź hodowlami. Ich upublicznienie nastąpić mogło wskutek darowizny poczynionej przez właściciela na rzecz miasta lub też nacjonalizacji majątku po II wojnie światowej. Sprowadzanie zza granicy egzotycznych zwierząt i zakładanie ogrodów botanicznych i hodowli rzadkich roślin było pasją wielu znanych krajowych rodów arystokratycznych, a również bogatych kupców i przemysłowców. Angażowany przez nich personel był specjalnie przeszkolony do opieki nad kosztownymi zbiorami roślin oraz zwierząt. Wykonywane były od czasu do czasu naukowe opracowania, dotyczące najciekawszych okazów, niezwykle cenne dla placówek obecnie się nimi zajmujących.

źródło:
———————————
1. poznaj szczegóły
2. https://szkolapodzaglami.com.pl
3. https://www.otwartysalon.pl
4. https://skup-cennikkatalizatorow.pl
5. https://www.poradniamilowka.pl

Comments are closed.